Jak si objednat platební bránu GP webpay? Stačí pouze 4 kroky a můžete využívat nejrozšířenější platební bránu v Česku.
Vyberte si některou z bank, které GP webpay poskytují, a dodejte jí potřebné informace o svém e-shopu. Banka vás seznámí s cenou a podmínkami využívání. Uzavřete se zvolenou bankou smlouvu o akceptaci platebních karet. Nasadíte bránu do svého
e-shopu. Od nás obdržíte detailní návod, s nímž si poradí každý programátor.
Po otestování funkčnosti převedeme vaši platební bránu do produkčního prostředí. Okamžitě můžete přijímat platby kartou!
Detaily jednotlivých kroků
#1 - banka
Vyberte si některou z bank, které GP webpay poskytují. O jejich nabídku můžete nezávazně požádat na uvedených kontaktech.
#2 - smlouva
Po kladném vyřízení vaší žádosti s vámi banka uzavře smlouvu o poskytování GP webpay. Tato část je na vás a vaší bance. Pokud jí předložíte všechny požadované podklady, měl by tento krok proběhnout bez problémů.
Nyní přejděte k nasazení
#3 - nasazení
Získáte přístup do testovacího prostředí, ve kterém je ke stažení veškerá dokumentace a návody k úspěšné implementaci.
Podle těchto návodů upravíte svůj e-shop, aby správně komunikoval s naší platební bránou.
Poskytujeme vám rozhraní, dokumentaci a podporu,
úprava e-shopu je na vás
V návodech a dokumentaci naleznete již připravené
funkční skripty v .php a JAVA
V případě, že se nejedná o typizovaný e-shop, je nutná spolupráce s programátorem
#4 - spuštění
Nejdříve je nutné otestovat, zda je platební brána správně naimplementována.
Pokud vše funguje jak má, provedeme aktivaci v produkčním systému.
Od toho momentu můžete
přijímat platby kartou.
Odpovědi na Vámi často kladené otázky ...
Je možné přijímat platby v eurech? Ano. GP webpay umožňuje přijímat platby nejen v českých korunách a eurech, ale i v amerických dolarech, britských librách, maďarských forintech, polských zlotých a ruských rublech. Zákazníkům ze zahraničí se také automaticky přizpůsobí jazyk platební brány.
Které banky poskytují GP webpay? V České republice spolupracujeme s Global Payments s.r.o., Komerční bankou, REVO a UniCredit Bank. Na Slovensku s Global Payments s.r.o. a ČSOB.
Jakým způsobem se účtují poplatky za zpracované transakce? V platební bráně zaplatí částku za zboží, která je v plné výši stržena z jeho účtu. Vaše banka vám následně připíše částku sníženou o transakční poplatek. Jeho výše je individuální a závisí pouze na vaší dohodě s bankou.
Kdy budou připsány peníze na můj účet? Peníze vám vaše banka připíše na účet obvykle následující pracovní den po úspěšném dokončení platby přes GP webpay.
Jakým způsobem se provádí implementace GP webpay do e-shopu? Implementaci provádí klient sám na základě dokumentace, kterou poskytujeme. Jsou v ní všechny potřebné informace včetně funkčních skriptů v PHP a JAVA. Zkušený programátor zvládne platební bránu naiplementovat obvykle během 2 - 3 dnů včetně otestování funkčnosti systému.
Další otázky a odpovědi >