Jsem obchodník využívající platbu kartou 3D Secure.

Důležité upozornění: Stávající i nový obchodník implementuje příslušné změny v integraci na klientském testovacím i produkčním prostředí v termínech a dle pokynů od svého poskytovatele (acquirera).

Obchodník využívající platbu kartou 3D Secure je integrován s využitím API HTTP.

Pro obchodníka je dopad vyplývající z požadavků PSD2 RTS a karetních schémat a musí provést změny ve stávající integraci s využitím API HTTP.

Karetní schémata vyžadují povinné předávání níže uvedených dat při každé platbě kartou s hlavním cílem podpořit v maximální možné míře nákupní proces bez přerušení autentizačními kroky na straně vydavatelské banky (issuer) uplatněním výjimky TRA (Transaction Risk Analysis) ze silného ověření uživatele na straně acquirera nebo issuera.

  • Jméno (Name)
  • E-mailová adresa (Email address)
  • Domácí telefonní číslo (Home phone number)
  • Číslo mobilního telefonu (Mobile phone number)
  • Fakturační adresa (Billing address)
  • Dodací adresa (Shipping address)

Obchodník v tomto případě bude implementovat a využívat rozšířený parametr ADDINFO pro předávání výše uvedených dat (viz aktuální verze dokumentu “GP webpay API HTTP – Technická specifikace”).

Obchodník dále bude aktualizovat obchodní podmínky a zásady zpracování osobních údajů s ohledem na zpracování výše uvedených osobních údajů.

V případě, že proběhne silné ověření uživatele, dochází při této platbě k přesunu odpovědnosti za chargebacky na issuera a za případné škody ručí issuer.

V případě, že dle předchozí dohody acquirera s obchodníkem výjimku ze silného ověření uživatele na základě TRA uplatní acquirer, se kterým má obchodník uzavřenou smlouvu na akceptaci karet přes internet, nedochází k přesunu odpovědnosti za chargebacky na issuera a za případné škody ručí acquirer, který může tuto povinnost přenést na obchodníka.

V případě, že výjimku ze silného ověření uživatele na základě TRA uplatní issuer, dochází k přesunu odpovědnosti za chargebacky na issuera a za případné škody ručí issuer.

Dotazy a požadavky na podporu při implementaci zasílejte na e-mailovou adresu gpwebpay@gpe.cz.